1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Yöneticini ezdirme başkan…
Yöneticini ezdirme başkan…

Yöneticini ezdirme başkan…

Usta’ya sesleniyoruz!

A+A-

Trabzonspor alt yapısında sular durulmuyor.  Sadi Tekelioğlu döneminde  hem A takıma oyuncular veren ve hem de tüm branşlarda Türkiye şampiyonluklarına ambargo koyan Trabzonspor alt yapısı, diploması  dahi  olmayan Cem Bağcı’ya teslim edildikten sonra dağılma  sürecine  girdi.

 

Bu  sezonki Türkiye şampiyonalarında  tam bir hayal kırıklığı  yaşayan  Trabzonspor alt yapısında,  Cem Bağcı’nın  işi bilmediği ve disiplinsizliğin, adam kayırmanın had safhada olduğu ileri sürülüyor. Kulübe yakın çevrelerin iddiasına  göre  Antalya’da  yaklaşık üç hafta evvel yapılan Türkiye şampiyonası esnasında  alt yapıdan sorumlu yönetim kurulu üyesi Adem Beder ile tartışan Cem Bağcı  görevden alınıyordu.

 

Ancak  Bağcı’yı  gönül hatır ilişkisi ile göreve getirten teknik direktör Ersun Yanal başkan Muharrem Usta’yı arayarak, Cem Bağcı’nın görevden alınmamasını  istedi. Başkan Muharrem Usta’da alt yapıdan sorumlu yönetim kurulu üyesi   Adem Beder’i arayarak,  durumu idare etmesini ve  Cem Bağcı’nın göreve devam edeceğini söyledi.

 

Bu ayın  sonunda   Trabzonspor ile  sözleşmesi sona erecek olan Cem Bağcı’nın görevinin uzatılıp uzatılmayacağı bilinmemekle beraber,  Ersun Yanal’ın görevine devam etmesi halinde onun da  görevde kalacağı seslendiriliyor.  Bu arada  alt yapıdan sorumlu yönetici Adem Beder’in ise  sözünün çiğnenmesi ve  Cem Bağcı karşısında elinin zayıflaması neticesinde bir hayli sıkıntılı olduğu, başkan Usta’nın bu durumdan haberdar olmadığı,  fakat Beder’in  uykusuz geceler dahi geçirdiği iddia ediliyor.

 

Hiyerarşinin tamamen bozulduğu kulüpte, alınan başarısız sonuçlar dışında  Cem Bağcı’nın  alt yapıda çalışan antrenörler arasında da  ayrımcılık yaptığı, daha da vahim olanın  futbolcuların hiç birinin ismini dahi bilmediği  söyleniyor.

 

Trabzonspor’a yakın olan  çevrelerde tüm görüşler,  başkan Muharrem Usta’nın olaya  el atıp, alt yapıya acilen çeki düzen vermesi ve   yöneticisini de ezdirmemesi gerektiği noktasında birleşiyor.