1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Yönetim futbolculardan bunu istiyor!
Yönetim futbolculardan bunu istiyor!

Yönetim futbolculardan bunu istiyor!

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Gençağa Meriç, futbolculardan, taraftarları ve camiayı memnun edecek futbol ortaya koymalarını istediklerini söyledi.

A+A-

Meriç, yaptığı açıklamada, Bursaspor maçında oyuncuların  gelecek adına iyi sinyaller verdiğini ve bunu sürdürmeleri gerektiğini belirtti.

 

Takım olma yolunda ilerleme sağladıklarını ifade eden Meriç, "Ara  transferde tecrübeli oyuncuları kadromuza dahil ettik. Yeni transferler takıma  bir fark kattı. Çok çalışacağız, önce takım olacağız. Bir arada iyi oynayacağız.  Yapabileceğimizin en iyisini yapacağız." dedi.

 

Meriç, takım olmanın önemine vurgu yaparak, "Bursaspor maçında takım  olma yolunda iyi sinyaller aldık. İkinci yarıya olumlu bir başlangıç yaptık.  Takımımızın daha iyi olacağına inanıyoruz." diye konuştu.

 

"İstikrar önemli"

 

Ligde ve kupada hedeflerden ziyade istikrarı düşündüklerini anlatan  bordo-mavili kulübün genel sekreteri, "Şu anda önce bu takımın istikrarlı bir  şekilde yoluna devam etmesi önemli. Bizim beklediğimiz bu. Bu ligde iyi bir takım  olmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

 

İkinci yarıda herkesi mutlu edecek sonuçlar almak istediklerini de  kaydeden Gençağa Meriç, şöyle devam etti:

 

"Takımımızın, taraftarımızı ve camiamızı memnun edecek bir oyun  oynamasını istiyoruz. Son maçta bunu yapabileceklerini gösterdiler. Tecrübeli,  kariyerleri ve kaliteleri belli oyuncular takıma kattık. Onların bu tecrübesi  uyum konusundaki süreyi kısalttı. Takımda problem olmadan uyum sağladılar. Şimdi  bu iyi başlangıcı sürdürmemiz gerekiyor."

 

"Eksikler giderilecek"

 

Meriç, takımda eksikliklerin giderilmesi için de çalıştıklarını  aktararak, "Önümüzde bir süreç var. Gelecek seneyi de yapılandırıyoruz. Takım  oluşuyor. Bunun için çalışıyoruz. İyi bir takım olma yolundayız."  değerlendirmesinde bulundu.

 

Bursaspor maçındaki futboluyla dikkati çeken 19 yaşındaki Yusuf  Yazıcı'nın performansını değerlendiren Gençağa Meriç, "Yusuf 1 gol attı, 1 gol de  attırarak iyi bir oyun sergiledi. Yusuf, genç bir oyuncu. Tüm takım çalışacak,  Yusuf da çalışacak. Hep beraber, takım olarak güzel bir ikinci yarı  geçireceğimize inanıyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.