1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yönetim onların peşinde !
Yönetim onların peşinde !

Yönetim onların peşinde !

Trabzonspor yönetimi yurt içi transferinde bir çok oyuncu ile temasta.

A+A-

 Bu   futbolcuların  başını ise   Ankaragücü’nün Slovak oyuncusu  Vittek ,  Bursasporlu   futbolcular  Turgay Bahadır ve Ozan İpek,  Antalyasporlu  Uğur  İnceman , G. Birliği’nden Mustafa Pektemek, Eskişehirspor’dan Alper veya Doğa ikilisinden birisi ve yine Eskişehirsporlu  Koray  çekiyor. 


ROBERT VİTTEK


Yurt dışından istenilen  golcü  bulunamaz ise alternatif olarak yurt içinden listede yer alan  30 Yaşındaki  Slovak milli oyuncu Vittek,  çok yetenekli ve özellikli bir  futbolcu olarak  dikkat çekiyor. Ancak  futbolcunun önemli sakatlık sorunları ise  kafalarda  soru işaretleri yaratıyor. 2013 yılına kadar Başkent  ekibi ile  sözleşmesi  devam eden  Vittek’in,   Ankaragücü’ne  gelmeden evvel Fransa’nın Lille takımında  da  müzmin   sakatlıklar yaşadığı  için  kulübünün  bu soruna bağlı olarak A. Gücüne  satışına onay verdiği öğrenildi. Daha evvel baldırında  kas  yırtılmasına bağlı sakatlık yaşayan  Vittek, Lille’de geçen sezonun ilk devresi   21  maçın  10’unda   sakatlığından dolayı görev yapamadı. A. Gücüne  geçtiğimiz  sezon devre arası transfer olan tecrübeli  futbolcu geçen  sezonun ikinci yarısında   yine  sakatlığa  bağlı olarak  başkent ekibinde  5 maç  forma giyemedi. Tecrübeli  futbolcu  her iki takımda forma  giydiği geçen sezon toplamda  15 maç görev  yapamadı.


HEP SAKAT

Yetenekleri tartışılmayan  Robert  Vittek  bu sezon ise  tam 18 hafta  sakat olduğu için  görev alamadı. Çapraz  bağlarındaki  yırtığa dayalı ağır bir sakatlık  geçiren  futbolcu ligin  altıncı haftasından  24. Haftasına kadar bu sakatlık nedeni ile görev alamadı.

TURGAY BAHADIR


Futbol  alt yapısını Avusturya’da alan ve aslen Trabzonlu olan  futbolcu Turgay Bahadır ise  Tolunay Kafkas’ın  Türkiye’ye  getirdiği bir oyuncu. Kayserispor’da  ki ilk sezonuna   iyi bir başlangıç  yapsa da sonraki haftalar  düşüş  gösteren Turgay ,  bir yıl  sonra Bursaspor’a  transfer  oldu. Geçen  sezon Bursa ‘da iyi bir  performans  sergileyen  Turgay bu sezon ise beklentilere  cevap veremedi  ve  genel olarak yedek  soyundu. Koşan ve  rakibi  basan bir  forvet görüntüsü ile Trabzonspor teknik heyetinden olumlu  rapor  alan Turgayla Trabzonspor  kurmayları  her  konuda el sıkıştı. Ancak  oyuncunun Bursaspor’la mukavelesi devam ettiği için  haftaya Bursaspor yönetimi ile Trabzonspor kurmayları   bonservis   pazarlığı için masaya oturacak. Bursaspor’un Turgay’ da sıkıntı çıkarmayacağı ileri sürülüyor.

 


OZAN İPEK


Trabzonspor’un  gözdelerinden bir diğeri de yine Bursasporlu  Ozan İpek. Geçen  yıl  harikalar  yaratan ve Bursaspor’un şampiyonluğunda önemli  rol oynayan  sol kanat oyuncusu  Ozan,   bu sezon ise  çok  forma şansı bulmasına karşın  eski performansının  uzağında bir  görüntü sergiledi. Bursaspor’la   sözleşmesi bulunan oyuncuya  Galatasaray’ında talip olduğu  ifade ediliyor. Bursaspor’un Ozan için en az  beş milyon Euro isteyeceği,  Ertuğrul Sağlam’ın  ise bu satışa  onay vermeye yanaşmayacağı  belirtiliyor.  Ozan İpek için de  masaya oturacak olan Trabzonspor kurmaylarının bu transferi bitirmesi  zor  gözüküyor.

UĞUR İNCEMAN


Beşiktaş takımında  umduğunu  bulamayan ve   Antalyaspor’a   transfer olan    Uğur İnceman,  Kırmızı Beyazlı  kulüpte  bu sezon iyi bir  grafik  çizdi. Cezalı   olmadığı  sürece   formayı kimseye kaptırmayan  29 yaşındaki  tecrübeli oyuncu nun  kulübü ile  iki yıllık daha  sözleşmesi bulunuyor. Oyuncudan  ‘seve   seve gelirim’ yanıtı alındığı öğrenilirken, Trabzonspor  yönetiminin  Antalyaspor kurmayları  ile  de  temasa  geçtiği ve pazarlıkların  sürdüğü ifade ediliyor.  Antalyaspor kurmaylarının  1.750 bin Euro bonservis bedeli istediği bu oyuncu için Trabzonspor’un   oyuncu takası ile  işi bitirmeyi hedeflediği  öğrenildi.  Takas   formülü  olumlu neticelenmez ise  Trabzonspor’un oyuncu için teklif edeceği rakamın 1 milyon Euro’yu geçmeyeceği  öğrenildi. Uğur’un transferine  kesin gözüyle bakılıyor.

MUSTAFA PEKTEMEK


Uzun bir  sakatlık döneminden  çıkan ama yetenekleri ile  tüm Türkiye’nin  dikkatine çeken  futbolcu ile  her konuda anlaşma sağlandı. ‘Trabzonspor a gelmek benim için onurdur’  diyen  genç  futbolcu ile şartlı ön  sözleşme imzalandı. Edinilen  bilgiye  göre  Pektemek’le yapılan ön protokolde; ‘G. Birliği ile Trabzonspor bonservis konusunda anlaşamaz ise imzalanan  bu protokol  geçerliliğini kaybeder’  maddesi  bulunuyor. Sıkı bir pazarlıkçı olan  İlhan Cavcav’ın bu oyuncu için  kapıyı  5 milyon Euro’dan açacağı  ancak Trabzonspor’un ise  oyuncu  artı para teklifi ile transferi bitirmeyi planladığı  öğrenildi. Fakat  gelen bilgilere  göre  Pektemek’in transferi de  Ozan İpek  gibi  şimdilik zor  gözüküyor.

ÜÇ  ESKİŞEHİRLİ LİSTEDE

Trabzonspor’un  yerli oyuncu listesinde üç  Eskişehirsporlu oyuncu da bulunuyor. Bunlardan  Doğa ve Alper ikilisinden birisini  almayı planlayan  yönetimin ,  yine  aynı takımın  sağ beki Koray’ı da listesinde tuttuğu öğrenildi.