1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Yurdaer Okur’un cezası belli oldu
Yurdaer Okur’un cezası belli oldu

Yurdaer Okur’un cezası belli oldu

Yurdaer Okur’un cezası belli oldu.

A+A-

Mart ayında KKTC’deki havalimanında 1 gram uyuşturucu ile yakalanan oyuncu Yurdaer Okur, 100 TL para cezası ile serbest kaldı.

 

28 Mart'ta tiyatro festivaline katılmak üzere KKTC'ye gelen ve Ercan havalimanında narkotik köpeğine üzerinde bir gram hintkeneviriyle (esrar) yakalanan ünlü oyuncu Yurdaer Okur, 100 lira para cezasına çarptırılarak serbest bırakıldı. Okur hapis cezası almaması nedeniyle sınırdışı edilmeyecek ve KKTC'ye giriş çıkışına engel konulmayacak.

 

SENET İMZALADI, SINIRDIŞI EDİLMEYECEK

 

Hürriyet’ten Ömer Bilge’nin haberine göre, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 3 kişilik mahkeme heyeti, KKTC devlet laboratuvarının çalışmaması nedeniyle Okur'un üzerinde yakalanan uyuşturucuya tahlil yapılamadığını, ancak ünlü sanatçının, uyuşturucunun hintkeneviri olduğunu itiraf ettiğini belirterek, uyuşturucu ithal etmek ve kullanmak suçlarından her biri 50 lira olmak üzere 100 lira para cezası verdi. Mahkeme, Yurdaer Okur'un sulh ve sükûnu koruyacağına dair 50 bin lira kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest bıraktı. Okur, hapis cezası almaması nedeniyle sınırdışı edilmeyecek ve KKTC'ye giriş çıkışına engel konulmayacak.