1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. YUSUF ERDOĞAN BASINA KONUŞTU
YUSUF ERDOĞAN BASINA KONUŞTU

YUSUF ERDOĞAN BASINA KONUŞTU

Yusuf Almanya kampında basın karşısına çıktı

A+A-

 SOL BEK OYNAMASI


 Yusuf,  Ersun Yanal döneminde sol bekte görev alması ile ilgili olaraka, "Ben oynayabilirim. O da güvendi bize. Bir türlü adapte olamadık. Futbolcular olarak çok iyiyiz. 


Bir birimizi tanımadığımız için ne yapacağımızı bilmiyorduk. Sol bekte sıkıntılar çektik. İyi oynadığım maçlarım da vardı. Sol veya sağ önde oynadığımda kendimi daha özgür hissediyorum. Ama mevki önemli değil bizim için. Günümüz futbolunda da öyle. Ben şurada oynayacağım diye bir şey yok. Nerede şans bulursam orada oynamak istiyorum" dedi.  


ŞOTA'YI NASIL TANIMLAYABİLİRSİN?


Şota'yı da tanımlayan Yusuf, Şota hocayı şöyle söyleyebilirim.  Benim çıplak gözle izlediğim daha önce ki futbolcular da vardı. Az çok hayal meyal hatırladığım efsanelerin başında geliyor. Hami hoca ile çalışma fırsatı buldum, sıra Şota hocada. Böyle efsanelerle karşılaşmak bizim için gurur verici. 


Şota hocanın şöyle bir felsefesi var. Kendi Trabzonspor döneminde ki ruhu bize yansıtmaya çalışıyor. O zaman efsanelerle dolu. 7-8 futbolu milli takıma gidiyordu. İlk maçta o kadar heyecanlıydı ki sanki kendi çıkıp oynayacak gibiydi. Taraftar da çok seviyor. Biz de onun tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Taraftarın şehrin nasıl bir psikolojiye sahip olduğunu biliyor. Onları bize ve yabancılara aşılamak istiyor. 


YENİ SEZON ÖNCESİ DÜŞÜNCELERİN NELER?


Çok heyecanlıyım. Sezonun hocayla bir an önce başlamasını istiyorum" dedi.  


MEHMET EKİCİ HAKKINDA Kİ DÜŞÜNCELERİ


Mehmet ile şut çalışması yaptıklarının altını çizen Yusuf, "Bütün futbolular kendi açısından çok büyük futbolular. Hepimizin bir özelliği var. 


Mehmet'te maşallah 3 şutundan biri gol oluyor. Allah nazardan saklasın. Benim de frikik golüm var. Önemli olan sahada skoru kimin yaptığı değil, galip gelmemiz önemli. Mehmet tabi ki bizle birlikteyiz. Frikik çalışıyor. O da bazı şeyleri bize söylüyor. Yöneltmeyi toplara nasıl şiddetli davranmamız gerektiğini söylüyorum. Fikir alışverişi yapıyoruz. İnşallah golleri izlemeye devam edeceğiz." dedi.