1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Yusuf Turgut: 'Hizmete devam'
Yusuf Turgut: 'Hizmete devam'

Yusuf Turgut: 'Hizmete devam'

Yusuf Turgut: 'Hizmete devam'

A+A-

Cumartesi günü yapılacak olan olağanüstü kongre öncesinde açıklamalarda bulunan Turgut, ‘Yönetim olarak hizmet odaklı çalıştık. Tüzüğü değişerek tüm tartışmaları ortadan kaldırdık. Hizmetlerimize devam etmek için 17 Mayıs’ta göreve talibiz’ dedi

 

 

Cumartesi günü yapılacak olan olağanüstü kongre öncesinde açıklamalarda bulunan Yusuf Turgut, ‘Yönetim olarak hizmet odaklı çalıştık. Tüzüğü değişerek tüm tartışmaları ortadan kaldırdık. Hizmetlerimize devam etmek için 17 Mayıs’ta göreve yeniden talibiz’ dedi:

 

TARİHİ BİNAYI YENİLEDİK

 

‘Görevi devraldığımız andan itibaren binanın fiziki koşullarını düzenlemeye başladık. Özellikle lavobalar ve mutfak, içinde yer alan çay kazanından buzdolabına ve diğer tüm araç-gereçleriyle yenilendi. Yönetim odasının zemin parkesi değiştirildi. 

 

Büyükşehir Belediyesi’yle yapılan görüşmelerden sonra çatının tümüyle onarımı için önümüzdeki günlerde başlamak koşuluyla sözbirliğine varıldı.  Cemiyet Binamızın önünde yaptırılan bayrak direğiyle şanlı ay yıldızlı bayrağımız pencere kenarından kurtarıldı ve direkte gururla dalgalanması sağlandı.  

 

Salon, sekretarya ve yönetim odasındaki tüm avizeler, aplikler, klimalar ve televizyonlar değiştirildi. Meslektaşlarımızın daha rahat bir ortamda çalışması için kapasitesi güçlü iki yeni bilgisayar, çok fonksiyonlu lazer yazıcı alındı.

 

Meslektaşlarımızın Süper Ligdeki maçları rahatça izleyebilmeleri için sezonluk Lig TV aboneliği yenilendi. 

 

TURNUVA FESTİVAL GİBİ OLDU

 

Geleneksel Orhan Kaynar Futbol Turnuvası’nın bu yıl dokuzuncusunu başarıyla gerçekleştirdik. 18 Temmuz’da başlayan ve 15 Ağustos’ta sona eren turnuvanın, formaları özel olarak yaptırıldı.  Turnuvanın açılışında ve final gününde çeşitli etkinlikler düzenlendi, ikramlar yapıldı. Turnuva şampiyonuna ve ikinciye sürpriz hediyeler verildi.

 Orhan Kaynar Futbol Turnuvası’na her yıl sponsor olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun desteği artırıldı. bsugüne kadar desteklerin esirgemeyen Süleyman Atal, Mustafa Beyazlı ve İbrahim Usta’ya teşekkür ediyoruz. 

 

Ramazanda iftar, bayramlarda çikolata gelenekleri sürdürüldü. Evlenen 6 meslektaşımız düğünlerinde yalnız bıraklımadı ve hediyeleri takdim edildi.

 

TÜZÜĞÜN DEĞİŞİMİ ÇOK ÖNEMLİ

 

Özellikle son genel kurulumuzun ardından büyük tartışmalara neden olan tüzükteki seçim maddeleri başta olmak üzere yapılacak değişiklikler için önce üyelerimizin önerilerini alındı. Daha sonra Tüzük Tadilatı Komisyonu kuruldu. Osman Çavuşoğlu, Ergun Ata, Altuğ Atalay, Zafer Sel ve Fethi Yılmaz’ın yer aldığı komisyon çalışmalarını titizlikle tamamladı ve kurulumuza teslim etti. Ardından Tüzük Tadilatı Kongresi yapıldı ve değişiklikler gerçekleştirildi. Tabi ki yeni tüzüğümüzde de eksikler olabilir. Gelecek yönetimler, uygulamalarda aksaklıkları görüp, gerekli düzenlemeleri yapacaklardır. Dernekler İl Müdürlüğü’nün de onayladığı yeni tüzüğümüz bir kitapçık haline getirildi ve siz değerli üyelerimize dağıtıldı. Cemiyet çalışanlarımızın maaşlarında düzenlemeler yapıldı.

 

BORÇLAR ÖDENDİ

 

Geçmişe yönelik borçların kira hariç tamamı ödendi. Büyükşehir Belediyesine olan borç kısmen ödendi. Devralınan kira borcu, yapılan ödemeler ve kalan borçla ilgili bilgiler ve görevde kaldığımız sürede yapılan faaliyetlerle ilgili giderler, bunların karşılanması için sağlanan maddi destekler, mali raporda sunulmuştur.

 

 

BAYRAM GAZETESİ

 

Ramazan Bayramında, Bayram Gazetesi çıkarılarak cemiyetimize ekonomik katkı sağlandı. Meslektaşlarımız Sertaç Hellaç ve Levent Tan tarafından titiz bir çalışmayla hazırlanan gazetemize haber ve yorum desteği olarak geniş bir katılım sağlayan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI DİK DURULDU 

 

Ülkemiz demokrasisinin büyük tehlike atlattığı 15 Temmuz darbe kalkışmasının hemen akabinde bir bildiri yayınlayarak protestomuzu yaptık. Daha sonra da Atatürk Anıtı önünde büyük bir katılımla ve tek vücut halinde protesto eylemi düzenledik. Eylem sonunda çekilen toplu fotoğraf, katılan üyelerimize günün anısına hediye edildi. 

 

FEDERASYONA EV SAHİPLİĞİ

 

Kurucu üyesi ve kurucu başkanlığını üstlendiğimiz Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nun Olağan Genel Kurulu’na ev sahipliği yaptık. Karadeniz Bölgesi’nin birçok ilinden gelen değerli başkanlarımızı ve meslektaşlarımızı konuk ettik.  Delegelerimizin tamamı, yapılan seçimlerde kurullarda görev aldı.  Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun Ağrı’da yapılan Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda Konfederasyonun Genel Sekreteri üyemiz, eski başkanlarımızdan Ergun Ata ve Mali Sekreteri üyemiz ve bir önceki dönem başkanımız Turgut Özdemir, cemiyetimizi temsil etti.  15 Temmuz darbe kalkışmasına denk düşen toplantıda, 16 Temmuz günü Ağrı Valisi’nin de katıldığı toplantıda okunan ve 79 Cemiyet Başkanı’nın imzasını taşıyan bildirinin yazıldığı komisyonda üyemiz Ergun Ata tarafından temsil edildik. 

 

BAŞKANLAR UNUTULMADI

 

Merhum başkan ve üyelerimiz için mezarları başında anma törenleri yapıldı. (Ömer Güner, Orhan Kaynar, Mehmet Tan, Ziyad Nemli, Suavi Kaptan, Refik Karaağaçlı)

 

 

Cemiyetimizin fiziki koşullarıyla ilgili kısa sürede tüm eksikliklerini giderdik. Bizim bu süreye sıkıştıramadığımız, Eğitim Seminerleri, ülkenin, bölgenin ve şehrimizin sorunlarına yönelik panel ve çalıştaylara bundan sonraki süreçte daha çok zaman ayrılacaktır. Hepinize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.