1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yüzlerce memurun izinleri iptal edildi!
Yüzlerce memurun izinleri iptal edildi!

Yüzlerce memurun izinleri iptal edildi!

Memurlar dikkat!

A+A-

TÜRKİYE referandum için artık saatler sayıyor. 16 Nisan için ise bir sürü önlemler alınmaya devam ediyor. Önlem alanlardan biri de Enerji Bakanlığı. Enerji Bakanlığı, referandum günü kesinti olmaması ve olası kesintilere de anında müdahale için bakanlık bünyesinde özel bir takip merkezi kuruldu.

 

Habertürk'te yer alan habere göre merkezle, Türkiye'nin dört bir tarafındaki gelişmeler anlık olarak takip edilecek ve gerekli tedbirler alınacak. Dağıtım merkezleri ile canlı bağlantılar yapılacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, referandum için "teyakkuz" talimatı verdi. Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü'nde bir takip merkezi kuruldu. Merkeze kurulacak dev ekranlarla, sahadaki gelişmeler anlık takip edilecek, 21 dağıtım bölgesi ve 10 adet Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü ile canlı bağlantılar yapılacak.

 

İZİNLER İPTAL EDİLDİ

 

Canlı takip sistemi ile Türkiye'nin herhangi bir bölgesinden gelen kesinti şikâyeti, ilgili dağıtım şirketine anında sorulacak ve kesintiye müdahale edilecek. Bunun için izinler iptal edildi. TEİAŞ ve dağıtım şirketleri ekipleri, tam kadro sahada olacak.

 

Pazar günü planlı kesinti yapılmayacak. Arıza bakım ve onarım ekiplerinin sayısı artırıldı. Dağıtım şirketleri, uzaktan izleme merkezleri ile trafolardaki olası arızaya da anında müdahale edecek. Şirketler, sosyal medya aracılığı ile gelen ihbarları takip ederek gerekli önlemleri alacak.

 

OY SAYIMI İÇİN NÖBET TUTULACAK

 

Kurulan takip merkezi Yüksek Seçim Kurulu ile de koordineli olacak. Kritik bölgelerde 24 saat nöbetçi ekipler görevlendirilecek.

 

GÜVENLİK İÇİN 21 BİN KİŞİLİK EKİP SAHAYA

 

Kritik bölgelerde 24 saat nöbetçi ekipler görevlendirilecek.

 

HABERLEŞME İÇİN GÜVENLİK ARTIRILDI

 

Haberleşmede herhangi bir kesinti ya da sorun yaşanmaması için BTK tarafından Referandum Koordinasyon Merkezi oluşturuldu Söz konusu merkez ile bağlantılı çalışmak üzere Türksat AŞ, Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone tarafından oluşturulan koordinasyon ekipleri, 16 Nisan'da haberleşmede