1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Zeybek ve Baş'a sevgi seli ...
Zeybek ve Baş'a sevgi seli ...

Zeybek ve Baş'a sevgi seli ...

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Trabzon'da milletvekili adaylarının tanıtım toplantısına katıldı.

A+A-

 Salona boyunlarında Trabzonspor atkısıyla gelen DP Genel Başkanı Namık KemalZeybek'e, seçimde ittifak yaptığı Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) eski Genel Başkanı ve Demokrat Parti Bursa 1'inci sıra milletvekili adayı Haydar Baş da eşlik etti. Zeybek ve Baş, el ele partilileri selamladı. Haydar Baş, toplantıda yaptığı konuşmada, "17 milyon ailenin her birinde elbette bir demokrat vardır. Üzerimize çok büyük vazife düşüyor. Devin uyanması, bu ulu çınarın yaprak vermesi lazım. 13 Haziran sabahı güneş farklı doğacak, kuşlar 'demokrat demokrat' diye ötecek" dedi. Baş sözlerini şöyle sürdürdü:

"Seçimlerde iktidar partisine Osmanlı şaplağı indirilecek. Türkiye öyle bir noktaya geldi ki Birleşmiş Milletler ve NATOkarargahlarında Türkiye'nin bölünmüş haritaları dağıtılıyor. İktidarın yeni Anayasa'dan bahsetmesinin asıl amacı o dağıtılan haritaların hayata geçmesi içindir. El ele vereceğiz, bir Osmanlı şaplağı ile sandıkta inşallah hak ettiklerini göstereceğiz. "

Baş, CHP'nin aile sigortası vaadini de eleştirerek, "Ailelere maaş vereceklermiş. Hadi oradan be. Sen kim bunu vermek kim? Sen kaç yıldan beri bu meclis çatısı altında değil misin? AK Partizaten profesyonelce çalıyor. Be kardeşim, devleti zulaladınız hadi bir şey demedik, Haydar Hoca'dan ne istiyorsunuz. Bunlar benim görüşlerim. Bana ait görüşler. Vallahi de veremezler. Bunun özel formülü var. O işin anahtarı da bende. Bunun için ben 2 eser yazdım. Türkiye'nin yıllık kazancı 2010 yılında 1 trilyon 100 milyar Türk lirası. DP iktidar olunca yıllık gelirimiz en az 5 trilyon lira olacak. Namerdim yapmazsam. CHP şu anda bir numaralı AK Parti oldu. Yetkililer ABD'ye gittiler talimatı alıp geriye döndüler. CHP'nin halkçılıkla hiçbir ilişkisi kalmadı" dedi.

ZEYBEK BAŞBAKAN’A  AĞIR YÜKLENDİ

Daha sonra  söz alan   Demokrat Parti  genel Başkanı  Namık kemal Zeybek ise Başbakan Erdoğan’a  yüklendi. Başbakan Erdoğan’ın  Davos’ta  sahte  bir  kahraman olarak öne çıkarıldığını ve bunun  bir tezgah olduğunu iddia eden  Zeybek ; ‘ Onu bilerek  ‘one minute’ yaptırdılar. Çünkü Müslümanlar üzerinde onu kahraman yaparak , onun üzerinden  Müslüman ülkeleri avuçlarında tutmayı hedeflediler. Davos’ta çıkış yapan Başbakan,   İsrail’le bir tane  anlaşmayı iptal etmiş midir? ‘ diye konuştu. N. Kemal Zeybek,   Başbakan Erdoğan’ın  seslendirdiği  Başkanlık sisteminin ise bölünmenin son  halkası olduğunu  ileri sürerek , ‘ başkanlık sistemi projenin son halkasıdır. Türkiye’nin yapısı  Başkanlık sistemini kaldırmaz. Libya’yı iki devlete ayırıyorlar. Sıra Türkiye’de! Halkımız uyansın. Yarın  çok geç olacaktır. Bakın bir çok milletvekili liste  dışı bırakıldı. Bölünmede karşılarına çıkabilecek olan  vekiller  liste dışı kalmıştır. CHP ‘de oyunun bir parçasıdır. Onlardaki  vitrin  değişikliği adı altında yapılanlar  da bölünme planının  bir  devamıdır. Gün çok uyanık olma ve vatana  sahip çıkma günüdür’ diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ı  ırkçılıkla  suçlayan  DP Genel Başkanı Zeybek; ‘ O bir  ırkçıdır. Çünkü iman dairesi etrafında bütünleşmiş olan bir milleti  etnik  sınıflara ayırarak,  ırkçılık- bölücülük yapmıştır.’ dedi. Zeybek, Türkiye’nin  Ermenilerin koluna girerek   Azerbaycan’ı  kaybettiğini  ileri sürerek  , ‘ Ermeni soykırımı diyenler var. Ne  soykırımı! Ermeni değil, bugün  dünyada Müslüman soykırımı yapılıyor. Ne yazık ki bizim iktidar  da Müslüman soykırımı yapılırken , onlarla kol kola dolaşıyor. Iraktaki Müslümanlara  bomba yağarken , o bombaları taşıyan uçaklar Adana’dan tam 4990  sorti yaptı. Müslüman bacılarımızın , analarımızın ırzına   geçilirken  bizim Başbakan   onların yanında yer aldı şeklinde konuştu .