1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Zihinsel Engelli Kıza Taciz!
Zihinsel Engelli Kıza Taciz!

Zihinsel Engelli Kıza Taciz!

Samsun'dan mide bulandıran haber...

A+A-

 Samsun'da zihinsel elgelli olmasından faydalandığı 11 yaşındaki bir kızı eli ile farklı zamanlarda iki defa taciz eden 50 yaşındaki adama tam 27.5 yıl hapis cezası verildi. 


Samsun'da komşusunun olay tarihinde 11 yaşında olan zihinsel engelli kızı E.Y'yi elle taciz ettiği iddiasıyla yargılanan 50 yaşındaki M.Y. 27.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 


İlkadım İlçesi Kadifekale Mahallesi'nde 2010 yılı yıl Ocak ayında meydana gelen olayda, M.Y. iddiaya göre komşusunun bugün 13 yaşında olan zihinsel engelli kızı E.Y'ye 1 TL verip evine götürdü. Burada küçük kızı elle taciz eden M.Y., çeşitli zamanlarda 2 kez daha küçük kıza benzer tacizde bulundu. 


Ancak, küçük kızın erkek kardeşi sanığı görüp babasına söyledi. Bunun üzerine aile M.Y.'den şikayetçi oldu. Tutuklanarak cezaevine gönderilen M.Y., 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün son kez hakim karşısına çıktı. 


Engelli bir kızı taciz etmekle suçlanan adam suçlamaları reddetti ve E.Y.'yi kızı olarak gördüğünü ifade etti: 


Suçlamaları kabul etmeyen M.Y., "Ben onu kendi kızım gibi kucağıma alıp sevdim. Bir seferinde de kilotlu çorabı çamur olmuştu. Onu sildim. Yanlış anlamışlar" dedi. Mahkeme sanığı, cinsel istismar ve hürriyetten yoksun bırakma suçlarından toplam 27.5 yıl hapis cezasına çarptırdı.