1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ziraat Bankası sınavı 2017
Ziraat Bankası sınavı 2017

Ziraat Bankası sınavı 2017

2017 Ziraat katılım personel alır mı? Ziraat bankası soruları ve taban puanları nedir? Ziraat Katılım Servis Görevlisi pozisyonunda personel alımı yapmayı planlamaktadır. Servis Görevlisi nedir bunu inceleyelim.

A+A-

Servis Görevlisi, Banka ürünlerinin operasyonunu, şatmış ve tanıtımını yürüterek müşterilere çok etkin bir hizmet sunmaktır. Servis görevlisi olacak personel en az 6 ay şube bankolarında yanında uzman bir personel ile staj ve eğitim yapacaktır. Bundan sonra beceri ve yetkinliğine göre pazarlama ve operasyona yönelik görevlerde iş başı yapacaklardır.

 

Servis görevlisi adayıdır. Bankamızca açılacak olan il ve ilçe şubelerinden yerel personel olarak istihdam edecektir. Adaylar ilan edilecek iller için tek bir tercihte bulunması gerekmektedir. Adaylar tercih etmiş olduğu iş merkezinde ve o ile bağlı farklı ilçelerde görevlendirilebilirler. Adayın görev alacağı şube banka tarafından belirlenir.

 

Yapılan mülakat sonunda başarılı olan adaylar kendileri tarafından tercih edilen illerde çalıştırılacak olup, başka bir ile tayinleri zaruri nedenler veya banka ihtiyaçları kapsamında gerçekleşmektedir. Sınav süreci yazılı ve mülakat olarak iki kısımdır.

 

Yazılı sınava Anadolu Üniversitesi tarafında 7 merkezde ( Ankara, Erzurum, Gaziantep, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Samsun) yapılacaktır. Sınava girmek isteyen aday istemiş olduğu merkezlerin birinde sınava girebilecektir. Sınava girebilmek için Anadolu üniversitesi hesaplarına 75 TL sınav ücreti yatırılması gerekmektedir.

 

Adaylarda aranan şartlar ise;

 

TC vatandaşı olmak

 

Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık ilgili bölümünü bitirmiş olması ve diplomasının noter taksitli olmasıdır.

 

Kamu haklarından mahrum olmaması

 

Türk Ceza Kanununun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak

 

Taksirli ve ağırlaştırılmış hapis cezası veya 6 aydan fazla alınmış hapis cezası ve devletin şahsına karşı işlenmiş suçlardan ceza almamış olmak

 

Görev yapmasına engel olacak hastalık olmaması ve akli dengesi yerinde olmak doktor raporu ile ispat

Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş olmak

 

Bunları yerine getiren adaylar internet üzerinden başvuru yaparak, formu doğru bilgiler ile doldurup tarafımıza iletmesi gerekmektedir. İncelenen başvurular araştırılıp bankamız tarafından adaylara yapılan sınava daveti ile iletilir. Adayların kendileri tarafından beyan edilen sınav merkezlerinden yapılan sınav sonucuna göre başarılı olana personel mülakata alınır. Mülakat sonucunda başarılı olan personel 6 ay staj eğitimi ile belirlenen şubelerde çalışmaya başlar.