1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ZİYARETTE SOYLU'YA TEŞEKKÜR
ZİYARETTE SOYLU'YA TEŞEKKÜR

ZİYARETTE SOYLU'YA TEŞEKKÜR

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç Saadet Partisi Trabzon İl Başkanlığı ile Ortahisar İlçe Başkanlığı'na bayram ziyareti gerçekleştirdi.

A+A-

 Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç Saadet Partisi Trabzon İl Başkanlığı ile Ortahisar İlçe Başkanlığı'na bayram ziyareti gerçekleştirdi. Yoğun programdan dolayı bayram sonrasına ertelenen ziyarette Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt, Ortahisar İlçe Başkanı      Cevat Ustaalioğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Genç'i kapıda karşıladı. Partililerle tek tek bayramlaşan Başkan Genç, Kurt ve teşkilat mensuplarıyla bir süre bayram sohbeti yaptı. Seçimden önce ve sonra siyasi partileri bayramlar dışında da çeşitli vesilelerle ziyaret ettiğini belirten Başkan Genç herkesin görüş ve önerilerini dikkate alan bir belediyecilik anlayışı sergilediğini ifade etti. Ziyarette bir gazetecinin Akyazı yolunun açılmasıyla ilgili sorusuna da cevap veren Başkan Genç Akyazı yolunun açılması için büyük gayret gösteren AK Parti Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu'ya teşekkür ederek yolun açılması için göçük bölgesindeki ev ve araziyle ilgili kamulaştırma kararı alındığını ve ev yıkıldıktan sonra yolun en kısa süre içinde açılacağını söyledi. Genç konuyla ilgili şunları aktardı: "Göçük sonucu kapanan Akyazı yolunun açılması için belediye ekiplerini olay yerine göndererek durum tespiti yaptık. Göçük olayının gerçekleştiği günden bugüne süreci çok yakından ve büyük bir hassasiyetle takip ettik. Yolun trafiğe açılması için daha önceden çalışmalar başladı ancak söz konusu parsel üzerindeki binanın çökme riskinden dolayı herhangi bir adım atılamadı. Bunun üzerine ruhsatlı binanın enkaz bedeli olarak kamulaştırma yoluna gidildi. Kamulaştırma kararı alınarak bina sahibini anlaşmaya davet ettik. Fakat başlangıçta anlaşma sağlayamadık. Bunun üzerine binanın kamulaştırılması için belediyemizce dava açıldı. Ayrıca bina sahibi de kamulaştırmanın iptali için mahkemeye başvurdu. Davanın uzama süreci ve konunun hassasiyeti üzerine sürdürdüğümüz girişimlerimize bina sahibi de olumlu yaklaştı. Bina sahibi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde anlaşmaya vardık. En kısa süresinde binanın yıkım işlemlerine başlanacaktır. Böylelikle bir süredir kapalı olan Giresun-Trabzon yolunun trafiğe açılması için de bir engel kalmamıştır. Ben buradan gösterdiği anlayış ve hassasiyetten dolayı bina sahibine hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum."

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt ise Başkan Genç'in ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek, "Bu ziyaret Başkanımızın buraya ikinci ziyareti oluyor. Kendisine bu hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyoruz. Diğer Belediye Başkanlarının da bizleri ziyaret etmesini bekliyoruz. Başkanımız Ahmet Metin Genç'in bizleri ziyaretinden ve dinlemesinden dolayı kendisine son derece müteşekkiriz." sözlerine yer verdi.